Så här kontaktar du oss på skolan

Adress: Box 193, 439 05 Åsa
Besöksadress: Folkhögskolevägen 19, 439 54 Åsa

Skolans växel: 0340 - 58 18 00 (mån-fre kl. 9-12, övrig tid röstbrevlåda)

Beredskapsnummer: 0720-83 94 83 (vid akuta händelser, såsom vattenläcka eller brand, efter arbetstid)

Skolans e-post: loftadalen@regionhalland.se

Hitta till oss: karta via Google Maps

Administration

Ekonomi och elevadministration
Susanne Eklöv  
Telefon: 0340-58 18 45
E-post: susanne.eklov@regionhalland.se

Administratör utbildningar och korta kurser 
Pernilla Jansson  
Telefon: 0340-58 18 11
E-post: pernilla.m.jansson@regionhalland.se

Personalassistent/Registrator/Kommunikatör
Sandra Särnwald 
Telefon: 0340-58 18 48
E-post: sandra.sarnwald@regionhalland.se

Korta kurser/Konferenser
John Benson
E-post
loftakonferens@regionhalland.se 
Telefonväxel: 0340-58 18 00 - tryck 1 för korta kurser/konferenser

Projektledare etableringskurser/Projektledare nyanlända/Ansvarig kurs&konferens
Kristina Wik 
Telefon: 0340-58 18 14
E-post: 
kristina.wik@regionhalland.se

Marknadsförare
Camilla Tegebäck
Telefon: 0733-44 53 18
E-post: camilla.tegeback@regionhalland.se

Arbetslag Etablering
Linda Gyllensten - linda.gyllensten@regionhalland.se 
Marie Hallberg - marie.hallberg@regionhalland.se 
Mikael Bruks - mikael.bruks@regionhalland.se 
Peter Davidsson - peter.davidsson@regionhalland.se 
Anette Augustsson - anette.augustsson@regionhalland.se
Jenny Willén Kozma - jenny.willen-kozma@regionhalland.se

Deltagarstödsteamet

Kurator/ Studie- och yrkesvägledare
Kristina Johansson
Telefon: 0340-58 18 15
E-postkristina.b.johansson@regionhalland.se

Pedagoger/Elevassistenter/Fritidsledare
Abdulkadir "Abbe" Mohammednur - abdulkadir.mohammednur@regionhalland.se 
Freddie Roth - freddie.roth@regionhalland.se 
Ahmad Sarhangi - ahmad.sarhangi@regionhalland.se 
Ulrika Mjölnevik - ulrika.mjolnevik@regionhalland.se
Dahir Mohamed Abdirahman - dahir.mohamedabdirahman@regionhalland.se
Sanna Tidflo - sanna.tidflo@regionhalland.se
Ann-Charlotte "Lotta" Linde - ann-charlotte.linde@regionhalland.se

Skolledning

Rektor
Michael Deubler 
Telefon: 0340-58 18 13
E-post: michael.deubler@regionhalland.se

Biträdande rektor
Therese Winqwist
Telefon: 0340-58 18 18
E-post: therese.winqwist@regionhalland.se

Huvudman

Region Halland - organisationsnummer 232100-0115 (VAT-nr: SE232100011501) 

Kontaktuppgifter Huvudman
Region Halland
Box 517
301 80 Halmstad
Telefon: 035 - 13 48 00
regionen@regionhalland.se

Vill du kontakta en person i regionledningen, se här.