Direkt till innehållet

Kontakta oss på Löftadalen

Adress: Box 193, 439 05 Åsa

Besöksadress: Folkhögskolevägen 19, 439 54 Åsa

Skolans växel: 0340 - 58 18 00 (mån-fre kl. 9-12, övrig tid röstbrevlåda)

Beredskapsnummer: 0720-83 94 83 (vid akuta händelser, såsom vattenläcka eller brand, efter arbetstid)

Skolans e-post: loftadalen@regionhalland.se

Hitta till oss: karta via Google Maps

Skolledning

Rektor

Michael Deubler

Telefon: 0340-58 18 13

E-post: michael.deubler@regionhalland.se

Biträdande rektor

Therese Winqwist

Telefon: 0340-58 18 18

E-posttherese.winqwist@regionhalland.se

Kök

Avdelningschef Kök/Kost

Björn Klang

Telefon: 0340-58 18 29

E-post: bjorn.klang@regionhalland.se

Nya Thomasdotter, Berit Ohlsson, Ewa Majewska, Joanna Pawlak och Camilla Kärrdin.

Städ och vaktmästeri

Avdelningschef Teknik

Morgan Robertsson

Telefon: 0340-58 18 17

E-post: morgan.robertsson@regionhalland.se

Städ: Ann-Katrin Scholey, Catherine Arvidsson och Jenifer Mörk

Vaktmästeri: Sebastian Ångman, Per Hultgren och Manfred Dunst

Administration

Avdelningschef administration och uppdragsutbildningar

Kristina Wik

Telefon: 0340-58 18 14

E-post: kristina.wik@regionhalland.se

Ekonomi och elevadministration

Susanne Eklöv

Telefon: 0340-58 18 45

E-post: susanne.eklov@regionhalland.se

Administratör utbildningar och korta kurser

Pernilla Jansson

Telefon: 0340-58 18 11

E-post: pernilla.m.jansson@regionhalland.se

Personalassistent/Registrator

Sandra Särnwald

Telefon: 0340-58 18 48

E-post: sandra.sarnwald@regionhalland.se

Korta kurser/Konferenser

E-post: loftakonferens@regionhalland.se

Telefonväxel: 0340-58 18 00 - tryck 1 för korta kurser/konferenser

Marknadsförare

Camilla Tegebäck

Telefon: 0733-44 53 18

E-post: camilla.tegeback@regionhalland.se

Deltagarstödsteamet

Kurator/ Studie- och yrkesvägledare

Kristina Johansson

Telefon: 0340-58 18 15

E-post: kristina.b.johansson@regionhalland.se

Pedagoger/Elevassistenter/Fritidsledare

Freddie Roth - freddie.roth@regionhalland.se

Ahmad Sarhangi - ahmad.sarhangi@regionhalland.se

Dahir Mohamed Abdirahman -mailto:dahir.mohamedabdirahman@regionhalland.se

Sanna Tidflo - sanna.tidflo@regionhalland.se

Ann-Charlotte "Lotta" Linde - ann-charlotte.linde@regionhalland.se

Lärare

Sofia Barkevall - sofia.barkevall@regionhalland.se

Lena Bergqvist - lena.bergqvist@regionhalland.se

Elisabeth Billander - elisabeth.billander@regionhalland.se

Gustav Borehed - gustav.borehed@regionhalland.se

Teresa Bortoluzzi - teresa.bortoluzzi@regionhalland.se

Ottilia Bergström - ottilia.bergstrom@regionhalland.se

Mikael Bruks - mikael.bruks@regionhalland.se

Lena Cedervall-Broberg - lena.cedervall-broberg@regionhalland.se

Uffe Dohn - ulf.dohn@regionhalland.se

Sofia Ekberg - sofia.ekberg@regionhalland.se

Jonas Fridh - jonas.fridh@regionhalland.se

Dargica Grahovac - dragica.grahovac@regionhalland.se (ledig för fackligt uppdrag)

Linda Gyllensten - linda.gyllensten@regionhalland.se

Kristofer Göransson - kristofer.goransson@regionhalland.se

Lina Horner - lina.horner@regionhalland.se

Marie Hallberg - marie.hallberg@regionhalland.se

Ingrid Hammond Sördal - ingrid.hammond-sordal@regionhalland.se

Marie Höglund - marie.hoglund@regionhalland.se

Malin Johansson - malin.d.johansson@regionhalland.se

Tina Karlsson -  kristina.a.karlsson@regionhalland.se

Martin Lignell - martin.lignell@regionhalland.se

Katrin Lindgren - katrin.lindgren@regionhalland.se

Kenneth Lundberg - kenneth.lundberg@regionhalland.se

John Lönnmyr - john.lonnmyr@regionhalland.se

Viveca Olsson - viveca.olsson@regionhalland.se

Alexander Orest - alexander.orest@regionhalland.se

Jan Pettersson - jan.pettersson@regionhalland.se

Petra Ridderstad  - petra.ridderstad@regionhalland.se

Marja Sipola Cuss - marja.sipola-cuss@regionhalland.se

Tina Sjölund - christina.sjolund@regionhalland.se

Brita Wanngård - brita.wanngard@regionhalland.se

Jenny Willén Kozma - jenny.willen-kozma@regionhalland.se

Therese Winqwist - therese.winqwist@regionhalland.se

Arbetslag Etablering

Linda Gyllensten - linda.gyllensten@regionhalland.se

Marie Hallberg - marie.hallberg@regionhalland.se

Peter Davidsson - peter.davidsson@regionhalland.se

Anette Augustsson - anette.augustsson@regionhalland.se

Huvudman

Region Halland - organisationsnummer 232100-0115 (VAT-nr: SE232100011501)

Kontaktuppgifter Huvudman

Region Halland

Box 517

301 80 Halmstad

Telefon: 035 - 13 48 00

E-post: regionen@regionhalland.se

Löftadalens folkhögskola på sociala media

Löftadalens folkhögskola - Facebook

Löftadalens folkhögskola - Instagram

Löftadalens folkhögskola - Twitter

Löftadalens folkhögskola - Bild- och konstlinjen - Facebook

Löftadalens folkhögskola - Bild- och konstlinjen - Instagram

Löftadalens folkhögskola Bild och konst Distans - Instagram

Löftadalens folkhögskola - Singer/songwriterlinjen - Facebook

Löftadalens folkhögskola - Singer/songwriterlinjen - Instagram

Löftadalens folkhögskola - Allmän kurs - Instagram

Löftadalens folkhögskola - Dans- och musikallinjen - Instagram

Löftadalens folkhögskola - Keramiklinjen - Instagram

Senast ändrad: