Direkt till innehållet

Elevhälsoteam

På Munkagårdsgymnasiet finns en väl uppbyggd elevhälsa som arbetar hälsofrämjande och förebyggande för att du som elev ska må bra under din studietid och kunna nå utbildningens mål. Vår kurator och våra två skolsköterskor ingår tillsammans med rektor, boendechef och specialpedagoger i skolans elevhälsoteam.

Kontaktuppgifter till elevhälsoteamet

Anna Sidén

Skolsköterska

Telefon: 0340-48 09 26

E-post: Anna.Siden@regionhalland.se

Yvonne Lidung

Skolsköterska

Telefon: 0340-48 09 56

E-post: Yvonne.Lidung@regionhalland.se

Katarina Collin

Kurator

Telefon: 0340-48 09 47

Mobil: 070-695 09 47

E-post: Katarina.Collin@regionhalland.se

Marie Govik Nyborg

Specialpedagog

Telefon: 0340-48 09 32

Mobil: 072-209 95 34

E-post: Marie.Govik-Nyborg@regionhalland.se

Peter Kåreklint

Specialpedagog

Telefon: 0340-48 09 46

Mobil: 072-985 25 16

E-post: Peter.Kareklint@regionhalland.se

Fredrik Sandgren Wisén

Chef Boende och Fritid

Telefon: 0340-48 09 68

Mobil: 073-334 22 79

E-post: Fredrik.Sandgren-Wisen@regionhalland.se

Maria Johnsson Thorén

Rektor

Telefon: 0340-48 09 65

Mobil: 070-548 09 65

E-post: Maria.Johnsson-Thoren@regionhalland.se

Senast ändrad: